Wyprawa do Finlandii

jezioro w Lahti

Po powrocie z Danii zaczęliśmy planować kolejną wyprawę. Tym razem celem miały być Chiny. Niestety, nasze zamiary zostały pokrzyżowane przez firmę lotniczą Oasis Hong Kong, która postanowiła splajtować ;) A ponieważ podróż poślubna musi się odbyć, postanowiliśmy wymyślić coś innego.
Wybór środka transportu nie był trudny - doskonale pamiętamy pozytywne uczucia towarzyszące nam w czasie poprzedniej podróży. Dzięki rowerom mogliśmy się poczuć częścią natury, dotrzeć w nieturystyczne miejsca oraz poznać wielu interesujących i sympatycznych ludzi. Decyzja o miejscu kolejnej wyprawy była zdecydowanie trudniejsza.

Helsinki - katedra luterańska

Ostatecznie wygrała Finlandia - kraj jezior i wysp, w którym znajduje się największy nienaruszony przez człowieka teren w Europie, na kilometr kwadratowy przypada tylko 16 mieszkańców, a spotkanie z reniferem nie jest niczym niezwykłym. Kiedy dodaliśmy do tego klimat kontynentalny i białe noce, wiedzieliśmy już, że to jest nasz nowy cel. Od tamtej pory nie minęło dużo czasu - zdążyliśmy zaplanować trasę i kupić bilety lotnicze. Ani się obejrzeliśmy, a już rowery są porozkręcane i czekają na swoją pierwszą podróż samolotem. A my czekamy na naszą cząstkę Sampo.

Could not open the requested file! You may need to CHMOD 777 it!